Продукти бджільництва –
БАД чи живе харчування?

(Копіювання і поширення даної інформації можливо тільки з посиланням на "Апіпродукт")


Світлана Волинець, директор з розвитку в компанії «Апіпродукт», Віце-Президент Всеукраїнської Асоціації апітерапевтів, сертифікований дитячий та сімейний гештальт інтегративний психотерапевт, автор та ведуча практико-терапевтичних курсів «Путь счастливых родителей» та «СчастливаЯ».
Блог: http://svetlana-positiv.blogspot.com
Телефон: 067 66 47 152


Продукти бджільництва – це фармацевтичні препарати, БАД чи живе харчування? Це питання до сих пір викликає дискусії як у медичних працівників, так і у простого обивателя, а тому давайте розбиратися разом.

Я за холістичний підхід у відновленні та зміцненні здоров’я людини. Основна ідея такого підходу полягає в тому, що організм, як і сама людина, є неподільним та являє собою єдине ціле. Доцільно розглядати окремі симптоми (нудота, підвищений тиск, болі у шлунку, апатія, алергічні прояви на шкірі) як сигнали про допомогу, котрі вимагають особливої уваги, але не усунення, оскільки ці симптоми зникнуть самі, щойно буде визначена та ліквідована причина. Головна мета лікування – відновити здоров’я людини, а не усунути симптоми.

Наприклад, у вашій машині загорілась лампочка, яка сигналізує про те, що закінчився бензин. Є два способи вирішення даної проблеми. Перший – викрутити цю лампочку, тобто усунути симптом. Другий – поїхати на заправку та залити якісний бензин, таким чином усунути головну причину блимання лампочки. В першому випадку – це стандартний підхід в медицині, де відключити лампочку значить прийняти ліки, тобто прибрати зовнішній прояв хвороби, наприклад, біль у суглобах. Дія ліків проходить і біль поновлюється, оскільки причина не зникла. При цьому, коли знімається один симптом, як правило, порушується робота інших систем організму через побічну дію препаратів. Для метаболізму багатьох ліків в нашому організмі не передбачено ферментних систем, що включали б їх в наш життєвий цикл. Але при невідкладній допомозі фармацевтичні препарати можуть бути важливою ланкою в лікуванні.

Продукти бджільництва – це натуральний, збалансований природою комплекс вітамінів, макро- та мікроелементів, амінокислот і поживних речовин. Усі продукти бджільництва мають довготерміновий ефект, широкий спектр дії та направлені на зміцнення й відновлення імунітету людини, тобто його захисних властивостей. Тому з упевненістю можна говорити про те, що продукти бджільництва не є фармацевтичними препаратами.

Йдемо далі, біологічно активні добавки до їжі (БАД) – це природні або ідентичні природним біологічно активні речовини, які отримують з рослинної, тваринної та мінеральної сировини, а також (набагато рідше) шляхом хімічного та мікробіологічного синтезу.

Згідно зі статистичними даними, в Японії дієтичні добавки регулярно використовують близько 90% населення, у США – 80%, в Європі – 65%, в Україні – 6% населення, в Росії – 5%.

Більшість БАД та всі синтетичні вітаміни працюють тоді, коли їх приймаєш. При цьому організм не засвоює в повному об’ємі синтетичні вітаміни, навіть якщо їх в організмі не вистачає. В результаті, всі вітамінні комплекси та БАД лише частково усувають клітинний голод. Правда, на фоні тотального виснаження клітин і це є хорошим інструментом для підтримання та укріплення організму людини. Добавки не можуть лікувати, вони допомагають нашому організму протидіяти різним несприятливим факторам. За визначенням, БАД є добавками до їжі, а не її замінниками. Ніщо не замінить унікальний набір поживних речовин харчових продуктів, котрі сформувалися природою.

Харчування є одним з головних факторів, які визначають нормальне зростання та розвиток організму, працездатність та здоров’я людини. У всьому світі відбуваються негативні зміни в структурі харчування людей, що є однією з основних причин захворювань. Перш за все, недостатній рівень споживання нутрієнтів – вітамінів, мікроелементів, ненасичених жирних кислот, безлічі інших органічних сполук рослинного та тваринного походження, що мають важливе значення в регуляції процесів обміну речовин та функцій окремих органів та систем. І цю проблему дійсно вирішують продукти бджільництва як натуральне, створене природою, живе харчування.

Хочу навести уривок з книги «Таємниця стродавнього меду або чим харчувалися наші пращури» Галімова І.З., лікаря-реабілітолога, нутріціолога, апітерапевта: «…важко створити комплекс з кількома десятками компонентів, оскільки починається їх протидія один одному, а організму на добу потрібно близько 600 різних компонентів. З класичним раціоном ми отримуємо лише 200-300…, а в пилку рослин цих корисних мікрокомпонентів більше 400!

Якщо уявити усю продукцію здоров’я у вигляді сходів, це буде виглядати наступним чином: знизу – фармацевтичні препарати, вище – вітаміни, ще вище – БАД, і з самого верху – продукти бджільництва. Нарешті на цих сходах з’явився рівень, на якому ми сьогодні знаходимо відповіді на багато раніше нерозв’язних питань. Продуктам саме цієї сходинки підвладно те, що не під силу продуктам більш низького рівня. Саме на фоні вживання продукції бджільництва відмічені найкращі, м’які комплексні зміни, котрі призводять до позбавлення багатьох проблем зі здоров’ям. Часом позитивні зміни настільки кардинальні та результати настільки високі, що, якби мені не довелося спостерігати їх особисто, я, як і будь-який лікар-ортодокс, просто не повірив би! Іноді здається, що так не буває. Але коли ти це бачиш та спостерігаєш в динаміці, то не вірити власним очам просто неможливо!

Як лікар-реабілітолог з вісімнадцятирічним стажем, знаючи проблему виснаження та стомлення організму не з чуток, я ще раз повторюсь: усім нам, незалежно від віку, статі, віросповідання продукція бджільництва рекомендована за життєвими показниками.

Хочеш позбутися болю та відновити працездатність – йди до лікарні.

Хочеш зміцнити якийсь орган, систему, покращити тонус – приймай вітаміни та БАД.

А якщо хочеш повністю відновити втрачене здоров’я, забути про хвороби – пропиши в себе вдома продукти бджільництва!»

Вибір за Вами! Я його вже зробила!