Користь препаратів,
адсорбованих на лактозі
(Копіювання і поширення даної інформації можливо тільки з посиланням на "Апіпродукт")
Що таке лактоза? Лактоза – це один з найбільш важливих класів вуглеводів, що належить до дисахаридів, які розщеплюються на глюкозу та галактозу. Вперше про лактозу заговорили у 1619 році, коли італієць Фабріцціо Бертолетті виявив нову речовину. Цей дисахарид присутній в молочних продуктах. Чиста лактоза – це білий кристалічний порошок без запаху, ледь солодкий на смак. Якщо прийняти рівень солодкості сахарози за 100%, то відсоток солодкості лактози дорівнює 16%. Незважаючи на наукові дискусії з приводу користі лактози для дорослої людини, цей вуглевод відіграє важливу роль у функціонуванні організму.
Вплив на організм:
-
галактоза, що входить до складу лактози, - один з 8 незамінних цукрів для організму людини;
-
сприяє підтримці імунітету;
-
лактоза є своєрідним паливом та джерелом енергії для людини;
-
вживання молочного цукру «зберігає» запаси білку в організмі. За наявності достатньої кількості вуглеводів, в тому числі і лактози, тіло не використовує протеїни в якості палива, а накопичує їх у м’язах;
-
надає слині характерну в’язкість;
-
лактоза позитивно впливає на мікрофлору кишечника, активізує розмноження біфідо- та лактобактерій, важливих для правильної роботи органу, що є чудовою профілактикою дисбактеріозу. Також, лактоза, розщеплюючись в товстому кишечнику, утворює молочну кислоту, яка пригнічує ріст хвороботворних бактерій;
-
взаємодіє з кальцієм, залізом та магнієм, сприяє їх всмоктуванню та засвоєнню, тим самим опосередковано знижуючи ризик розвитку рахіту та анемії;
-
посилює процес напрацювання вітаміну С (аскорбінової кислоти) та вітамінів групи В;
-
позитивно впливає на процеси розвитку центральної нервової системи в дітей, сприяє інтелектуальному розвитку (галактозу, що є складовою лактози, називають цукром для мозку);
-
глікемічний індекс лактози більш ніж у 2 рази нижче, ніж у глюкози, що є позитивним фактором для хворих на цукровий діабет.
У кожному з цих препаратів лактоза сприяє посиленню ефекту основної діючої речовини. Розглянемо на прикладі «Адсорбованого маточного молочка».
Для початку визначимося, що таке маточне молочко. Це така своєрідна живильна субстанція, котру бджоли виробляють за допомогою залоз, які знаходяться в їх тілі, для забезпечення харчування не тільки бджоли-матки, але і маточних личинок. Бджола-матка, вживаючи маточне молочко, збільшує тривалість свого життя в 30 разів порівняно до простої робочої бджоли.
В 1953р. після виходу книги «Бджоли – джерело молодості та життя» французького агронома Кайласа, починається вивчення лікувальних властивостей маточного молочка. Клінічні досліди показали, що маточне молочко можна застосовувати при лікуванні більше 70 хвороб (Т.В.Вахоніна, НДІ Бджільництва). Бджолине маточне молочко можна класифікувати за наступними видами: нативне маточне молочко, адсорбоване, ліофілізоване та змішане з медом.
Нативне маточне молочко – це молочко, яке зібрали безпосередньо з вулика на пасіці. Дуже важливо забезпечити всі необхідні умови зберігання, щоб зберегти корисні властивості цінного бджолиного продукту, які зникають вже через 2 години після виїмки з маточника. Також потрібно бути обережним при розрахунку правильного дозування, оскільки цей продукт – сильний біостимулятор.
Враховуючи те, що нативне молочко можна зберігати лише в умовах морозильної камери, важкість розрахунку правильного дозування, а також дуже високу ціну такого продукту, технологи розробили інші способи його «консервації» - ліофілізацію, адсорбцію та змішування з медом.
Що стосується ліофілізації, то це, по суті, зневоднення продукту. Для отримання такого порошку, маточне молочко розміщують в камеру шокової заморозки з температурою -400С, після чого його відправляють у вакуумну шафу для виділення води з замороженої маси. Для застосування ліофілізату найкраще мати вдома ваги, тому що вживати більше 0,2г його в день не можна. В такому стані ліофілізоване молочко з залишковою вологістю близько 2% можна зберігати протягом 2,5 років при температурі близько 60С для збереження основних поживних речовин.
Адсорбоване маточне молочко отримують шляхом додавання у свіже нативне маточне молочко харчового сорбенту лактози, котрий консервує його, а потім висушується у спеціальних умовах. Така речовина набуває вигляду порошку. Маточне бджолине адсорбоване молочко є повністю натуральним продуктом.
Згідно з даними науково-дослідного інституту бджільництва (м. Рибне, Рязанської області) в процесі висушування сирого маточного молочка після його адсорбції на лактозі, леткі сполуки практично не зникають, тому сухе адсорбоване молочко за фізико-хімічними, біологічними властивостями та біологічному тесту (інфузорії) наближується до свіжого нативного. До того ж, додаткові корисні властивості надає й сама лактоза. Термін зберігання такого продукту близько 5 років при температурі до +250С. Зрозуміло, що такий препарат менш вибагливий до умов зберігання, тому його можна довго тримати в домашній аптечці. Керуючись такими даними, компанія «Апіпродукт» вважає, що найкращим використанням маточного молочка з описаних вище видів є «Адсорбоване маточне молочко». Воно зручно розфасовано у стіки, зручне у застосуванні та коштує набагато дешевше нативного. Універсальна схема вживання продукту з метою профілактики, щоб укріпити імунітет та покращити стійкість до хвороб, для дорослої людини: по 1,5г 2 рази в день за 30 хвилин до їди в денний період доби. Продукт покласти під язик до повного розчинення, не запиваючи водою. Сухий бджолиний засіб приймають протягом 20-25 днів.